Home / artykuły / Kiedy wiadomo, że to już impotencja?

Kiedy wiadomo, że to już impotencja?

Pojawienie się pierwszych problemów z osiągnięciem wzwodu nie oznacza od razu choroby, gdyż mogą być one przyczyną osłabienia organizmu, chociażby na skutek przebytego przeziębienia, grypy czy innej choroby w której system immunologiczny musi walczyć. Sporadyczne zaburzenia erekcji są związane także z przepracowaniem, co spotyka wielu młodych mężczyzn, a także stres związany bezpośrednio z pracą, z zajmowaną pozycją, nawałem obowiązków zarówno w pracy, jak i w domu, niewystarczającą ilością snu oraz brakiem odpoczynku.

Przejściowe dolegliwości znikają w momencie zresetowania się, wzięcia kilku dni urlopu bądź po prostu przespaniu kilku nocy w całości. Impotencja objawia się w minimum jednej na cztery próby stosunku, w związku z tym mężczyzna nie jest w stanie osiągnąć erekcji. Jest on podniecony, stymulowany przez partnerkę, a wzwód nie pojawia się, co może wpłynąć na krępację obojga, a także poczucie winy.  Można mówić o impotencji , jeśli brak u mężczyzny spontanicznych nocnych wzwodów (co u zdrowego osobnika jest całkiem normalne), a także rano nie pojawia się wzwód.

Jeśli wszystkie wymienione symptomy mają miejsce należy bezzwłocznie udać się do lekarza, gdyż świadczą one o chorobie. Zaburzenia erekcji mogą także objawiać się brakiem ochoty na współżycie, a sama myśl o zbliżeniu napawać wstrętem. Za przedstawioną sytuację może odpowiadać chociażby słabnąca więź między dwójką ludzi, którzy zamiast rozmawiać, śmiać się, a ewentualne problemy rozwiązywać w spokoju oraz porozumieniu, awanturują się i nie mogą się dogadać. Taka atmosfera nie sprzyja intymności oraz czerpaniu przyjemności z aktywności seksualnej.

Dlatego wizyta u lekarza może być poprzedzona szczerą rozmową z samym sobą, a także analizie własnego życia, przyzwyczajeń, przebytych chorób oraz dolegliwości. Mężczyzna zna sam siebie na wskroś, a więc jest on jako jedyny w sposób dokładny oraz szczery stwierdzić czy zaburzenia erekcji wymagają wizyty u lekarza bądź jest on w stanie poradzić sobie z nimi sam, na przykład przez zwiększenie ilości snu.  

About admin